حمایت بیمه ایران از کارگران ساختمانی

مقایسه صنعت بیمه در ایران و جهان
۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
برای خرید بیمه ثالث ارزان خود را دچار دردسرهای غیرقابل جبران نکنید
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
بدون شک کارگران ساختمانی یکی از زحمت‌کش‌ترین افراد هستند که در بسیاری از موارد حقوق دریافتیشان تناسبی با میزان کار روزانه آن‌ها ندارد. یکی دیگر از مشکلات این حرفه عدم وجود سازمان حمایتی مشخصی است که این کارگران را سازمان‌دهی نماید و از حقوق آن‌ها حمایت نماید و یا حقوق مشخصی را برای کار روزانه آن‌ها مشخص کند و اطلاعات آن‌ها درجایی به‌صورت مشخص ثبت‌نشده است تا قابل‌پیگیری و سازمان‌دهی باشد.

همه این موارد در برابر خطرات متعددی که این کارگران را تهدید می‌کنند چیز کوچکی به شمار می‌آیند. خطراتی که هرلحظه سلامتی و یا حیات آن‌ها را به خطر می‌اندازد.
بیمه ایران به‌عنوان یکی از پیشگامان صنعت بیمه ایران وظیفه خود می‌داند تا با حمایت از این کارگران بخشی از حقوق نادیده گرفته‌شده آن‌ها را تأمین نماید. در این راستا طرح بیمه مسئولیت کارفرما در برابر کارگر وضع‌شده است که شامل موارد متعددی مس شود. با توجه به قانون کار وزارت کار هر کارفرما مسئول حوادث محل کار برای کارگران خود است و می‌بایست خسارات مالی و دیه جانی آن‌ها را تقبل نماید. بیمه ایران در طرح بیمه مسئولیت کارفرما در برابر کارگر در یک قرارداد حمایتی دوطرفه هم از حقوق کارگر و هم از کارفرما حمایت می‌نماید تا در مواقع حادثه مجبور به پرداخت هزینه‌های سنگین درمانی و دیه نباشد.


یکی از نکات مهم این بیمه‌نامه این است که کارفرما با پرداخت هزینه اندکی خود را در برابر پرداخت هزینه‌های سنگین دیه و درمان بیمه می‌نماید و اگر حادثه‌ای پیش بیاید شرکت بیمه ایران طبق قرارداد هزینه‌های درمانی و دیه مربوطه را پرداخت می‌نماید.
یکی دیگر از طرح‌های بیمه‌ای بیمه ایران که می‌تواند برای کارگران ساختمانی مورداستفاده قرار گیرد بیمه سرمایه‌گذاری و عمر بیمه مان است. علاوه بر مسئولیت کارفرما بدر برابر کارگر هر کارگر در برابر خود و خانواده خود نیز دارای مسئولیت‌هایی است که می‌تواند به‌صورت شخصی و با پرداخت هزینه موردنظر خود مطابق با وضعیت مالی و به‌صورت ماهیانه، ۳ ماهه، ۶ ماهه و سالیانه برای خود بیمه‌ای به‌عنوان بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در نظر بگیرد. بیمه ایران در طرح بیمه مان این کار را انجام می‌دهد تا بیمه‌شده در پایان مدت قرارداد خود بتواند از سرمایه‌گذاری خود به‌صورت یکجا و یا ماهیانه استفاده نماید و یا در صورت فوت بیمه‌شده سرمایه فوت فرد که مبلغ قابل‌توجهی است به بازماندگان وی پرداخت می‌شود.

یکی دیگر از طرح‌های بیمه ایران که می‌تواند برای کارگران ساختمانی مورداستفاده قرار بگیرد بیمه حوادث انفرادی است که این امکان را برای کارگر ساختمانی ایجاد می‌کند که با پرداخت مبلغ اندکی به‌صورت سالیانه از هزینه درمانی بیمه حوادث بیمه ایران استفاده نماید.
همه این موارد جهت کمک به جامعه کارگران ساختمانی توسط شرکت بیمه ایران صورت گرفته است تا به این صورت گوشه‌ای از حقوق خود را به دست بیاورند.اگر شما کارفرما یا کارگر ساختمانی هستید می‌توانید همین‌الان با مشاوران ما تماس بگیرید تا برای عقد قرارداد موردنیاز شمارا راهنمایی کنند. در غیر این صورت حتماً این طرح‌ها را به اطرافیان خود معرفی نمایید تا از وجود آن مطلع شوند.