چرا بیمه بدنه باوجود اختیاری بودن الزامی است؟

برای خرید بیمه ثالث ارزان خود را دچار دردسرهای غیرقابل جبران نکنید
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
حمایت بیمه ایران از پزشکان
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
برای خرید یک خودرو صفر باید میزان قابل‌توجهی هزینه کنید که حتماً برای به دست آوردن این مبلغ نیز زحمات زیادی کشیده‌اید. شاید خیلی خوش‌آیند نباشد اما حادثه خبر نمی‌کند! تصور کنید برای تفریح با خودرو نو خود به همراه خانواده به بیرون شهر رفته‌اید و خودرو خود را پارک کرده‌اید تا در کنار رودخانه چرخی بزنید و وقتی برمی‌گردید می‌بینید سنگی از بالای کوه دقیقاً روی شیشه ماشین افتاده و علاوه بر شیشه قسمتی از بدنه ماشین نیز دچار آسیب شده است. برای تعمیر ماشین به شکل اولیه باید میزان زیادی هزینه کنید و علاوه بر این قیمت ماشینتان نیز به دلیل این حادثه کاهش می‌یابد. مطمعنا نمی‌توانید کوه را مقصر بدانید و از آن طلب خسارت کنید.

بیمه ایران برای این موارد طرحی تحت عنوان بیمه بدنه اتومبیل در نظر گرفته است. به‌این‌ترتیب که اگر خودرو شما براثر حوادث این‌چنینی و یا بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و… آسیب ببیند خسارات وارده را پرداخت می‌نماید.
یکی دیگر از حوادثی که می‌تواند اتفاق بیفتد سرقت کلی خودرو است. خودرو چندمیلیونی که صاحبش برای خرید چند دقیقه در گوشه‌ای پارک کرده سرقت می‌شود و شاید حاصل چندین ماه تلاش صاحب خودرو در چند دقیقه از بین می‌رود. اگر این خسارت جبران نشود حتماً صاحب آن دچار مشکلات زیادی می‌شود. بیمه ایران برای حمایت از صاحبان وسایل نقلیه آن‌ها بیمه می‌کند تا در این مواقع خسارت واردشده را جبران نماید.


برای وسایل نقلیه عمومی و خدماتی مانند وسایل نقلیه باری ایجاد خسارت می‌تواند علاوه بر هزینه تعمیر شامل هزینه خواب ماشین باشد که به معنای این است که وسیله نقلیه‌ای که منبع درآمد محسوب می‌شود نتوانسته درآمدی کسب کند و در صورت ذکر شدن در قرارداد بیمه این خسارت را نیز جبران می‌نماید. از دیگر مواردی که صاحبان وسایل نقلیه معمولاً با آن آشنایی دارند خط کشیدگی توسط اشیای تیز روی بدنه خودرو و یا ایجاد خسارت در تصادفی است که خود وسیله نقلیه موردنظر مقصر باشد که در این مورد بیمه ثالث تنها خسارت خودرو طرف مقابل را پرداخت می‌کند و خسارت خودرو خود فرد را پرداخت نمی‌کند که در این موارد بیمه بدنه درصورت داشتن پوشش‌های مورد نیاز این خسارت‌ها را پرداخت می‌نماید.