حمایت بیمه ایران از پزشکان

چرا بیمه بدنه باوجود اختیاری بودن الزامی است؟
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
پرداخت خسارت پتروشیمی بوعلی بیمه ایران
پرداخت سنگین‌ترین خسارت ارزی صنعت بیمه
۲۱ تیر ۱۳۹۶

 

پزشکی یکی از پرمسئولیت‌ترین مشاغل است. شغلی که مسئول جان انسان‌هاست و با خطا و یا اشتباهی کوچک سلامتی و جان انسانی به خطر می‌افتد. باوجود تمامی تلاش‌های پزشکان همواره مسائل غیرقابل‌پیش‌بینی وجود دارد که ممکن است نتیجه روش درمان درباره یک بیمار متفاوت از تمامی افراد دیگر باشد.

پزشک نیز به‌عنوان یک انسان ممکن است گاهی دچار اشتباه غیر عمد شود و براثر این اشتباه به را بیماری مشکلاتی مانند نقص عضو پیش بیاید و یا بیمار فوت کند. در این موارد در صورت تشخیص مقصر بودن پزشک دیه بر عهده او است و باید مبلغ دیه را پرداخت نماید. در این موارد بیمه‌ایران به‌عنوان باسابقه‌ترین شرکت بیمه‌ای ایران در سال ۱۳۶۵ برای اولین بار از این عزیزان حمایت کرد. بیمه‌ای تحت عنوان بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان برای این موارد در نظر گرفته‌شده است که پزشکان می‌توانند از آن استفاده نمایند.


بر کسی پوشیده نیست که تمامی پزشکان محترم نهایت تلاش خود را جهت حفظ سلامتی بیماران خود به کار می‌بندند ولی در برخی موارد تمامی این تلاش‌ها می‌تواند با یک اشتباه غیر عمد از بین رود و باعث ایجاد مشکلات زیادی برای پزشکان شود.

پزشکان می توانند بنا به مسئولیت خود سقف تعهد خاصی را مشخص کنند. این سقف می تواند مبلغی مشخص تا دیه چند نفر باشد و همچنین زمان بیمه مسئولیت پزشکان نیز می تواند توسط خود پزشک تعیین شود.

با توجه به مبالغ بالای دیه استفاده از این بیمه‌نامه می‌تواند ریسک زیادی را تحت پوشش قرار دهد و با پرداخت مبلغ محدودی باعث ایجاد آرامش در زمان درمان شود، بدون شک داشتن آرامش روانی و محیطی به‌دوراز استرس یکی از مهم‌ترین عوامل تشخیص درست پزشک و انجام صحیح روند معالجه می‌باشد.