آیا بیمه عمر درچنین شرایط اقتصادی کشور به صرفه است؟

بیمه‌ عمر و سرمایه گذاری برای مقابله با شرایط سخت اقتصادی
4 دسامبر 2018
چرا بیمه عمر ؟
18 دسامبر 2018

آیا بیمه عمر درچنین شرایط اقتصادی کشور به صرفه است؟

آیا فکر کنید تعریف بیمه عمر این است که در شرایط کنونی اقتصاد ایران که ارزش پول ملی کاهش یافته پس بیمه عمر هم ارزش خود را از دست می دهد؟ پس در ادامه با فلسفه نیاز بیمه عمر همراه باشید.

در ابتدا باید از خود بپرسیم که فلسفه بیمه عمر چیست؟

برای پاسخ به سوالات کلیدی فوق به ذکر مثالی می پردازیم آیا اگر شما سوار خودروی بنز آخرین مدل با سیستم ایمنی بالا شوید کمربند خود را نمی بندید؟ سوار پیکان شوید چطور؟

به نظر شما بنز بیشتر نیاز به کمربند دارد یا پیکان؟

پرواضح است که هردو نیاز به کمربند دارند و اگر حادثه ای برای هرکدام ازآنها رخ دهد سرنشینان هر دو خودرو در معرض خطر هستند؛ ولی از منظر دیگران چنانچه اگر بخواهیم تصیم بگیریم کمربند نبندیم ترجیح می دهیم که در زمان استفاده از خودروی بنز باشد تا پیکان، زیرا بنز از لحاظ ایمنی بدنه،ایربگ،ترمز وغیره شرایط مناسب تری دارد و درصورت بروز حادثه آسیب کمتری به سرنشینان وارد می گردد . ولی چنانچه سوار پیکان شوید و به هر دلیل کمربند نبندید احتمال آسیب دیدن و حتی نابود شدن شما بسیار بالا می رود و اینجا واقعا نقش یک کمربند ایمنی نقش فرشته نجات شما را بازی خواهد کرد.

فلسفه نیاز بیمه عمر

اینجا می توان نتیجه گرفت که اقتصاد کشور ما همانند پیکان حرکت می کند نه مانند بنز که ایمنی بالایی دارد . بنابراین هنگامیکه ما انسانها احساس کنیم ممکن است در آینده در شرایط اضطرار و بحران قراربگیریم تلاش میکنیم به سمت ایمنی و اطمینان بالاتر و کم ریسک تر حرکت کنیم و دراین شرایط اقتصادی کشور، بیمه عمر نقش یک کمربند ایمنی یا یک چتر نجات را ایفا می کند

و یادمان باشد وقتی هواپیمایی به هوا برمی خیزد قرار نیست حتما سقوط کند ولی برای اطمینان برای شرایط خاص و اضطراری همیشه چترنجات را با خود به همراه دارد. در ایران بیمه عمر نقش آن چتر نجات را دارد.

امیدوارم با مثال هایی که مطرح کردم توانسته باشم فلسفه نیاز بیمه عمر را به درستی به شما عزیزان انتقال داده باشم و بگویم که بیمه عمر را باید زمانی تهیه کنید که به آن نیاز نداریم چون وقتی که به آن نیازمند باشیم (در زمان بیماری، حوادث، عدم سلامتی، سن بالا) دیگر نمی توانیم بیمه عمرداشته باشیم. بنابراین بهتر است برای تهیه بیمه عمر با مشورت گرفتن از مشاوران مجرب و مسلط ،بهترین نوع بیمه نامه را برای خود طراحی و خریداری کنیم تا در آینده ای نزدیک حسرت نداشتن یک کمربند ایمنی و یا چتر نجات برای خود وخانواده مان را نخوریم.

نوشته: هادی ایزدی

نوشته آیا بیمه عمر درچنین شرایط اقتصادی کشور به صرفه است؟ اولین بار در بیمه ایران | نمایندگی ایزدی 6267 پدیدار شد.

Source: iranincuranse